Zawodowy zawrót głowy – hodowca kotów

W dniu 19 maja w ramach innowacji uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni spotkali się z p. Kamilem Chołujem, który hobbistycznie zajmuje się hodowlą kotów. Drugoklasiści obejrzeli prezentację od ciężarnej kotki, narodzin i opieki nad kociętami. Kotki po porodzie zostały odrzucone przez kocicę, a karmienie( które odbywało się co dwie godziny przez miesiąc) oraz utrzymanie ssaków w temperaturze 40 stopni Celsjusza spadło na właścicieli kotów. W między czasie u jednego ze zwierzaków pojawił się syndrom ostatniego kocięcia, u drugiego syndrom pływaka, a kolejny kociak spadł z wersalki i doznał wstrząśnienia mózgu. Dzięki determinacji właścicieli przeżył. Pan Kamil odpowiedział na wszystkie, często niełatwe pytania uczniów. Największą atrakcją były same koty.
Serdeczne podziękowania dla pana Kamila 🙂