XVI wymiana Polsko-Niemiecka

14 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły pojechali do Warszawy po kolegów ze szkoły Gutenbergschule w Göllheim. Nasi niemieccy goście byli u nas do 21 maja. Przez cały tydzień prowadzone były różne zajęcia i warsztaty. W poniedziałek odbyło się ognisko integracyjne, podczas którego uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele spędzili razem czas na pieczeniu kiełbasek i różnego rodzaju zabawach. We wtorek uczniowie zwiedzali Kozienice, odwiedzili stadninę koni, gdzie chętni mogli wypróbować swoje możliwości w jeździe konnej. Byli również na spotkaniu z burmistrzem, który oficjalnie powitał ich w naszym mieście. Uczestnicy wymiany otrzymali ciekawe upominki. Natomiast w środę wyruszyli na wycieczkę Kraków – Wieliczka. Podczas zwiedzania Krakowa uwzględniono miejsca związane z Niemcami. Czwartek to dzień atrakcyjnej wycieczki do Kopalni Soli w Wieliczce. W piątek miało miejsce oficjalne pożegnanie. Zorganizowany był grill na terenie szkoły, wspólne oglądanie prezentacji zawierającej zdjęcia z całej wymiany i rozdanie drobnych upominków dla naszych gości. W sobotę ok. godziny 7:00 wyjechali do Warszawy, a o godzinie 10:00 nasi niemieccy koledzy wyruszyli w drogę do domu.