Wycieczka do Warszawy

W dniu 4 października 2022 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klasy 2b i 2c pod opieką pań: Sylwii Bernaś, Elżbiety Deszczki  i Sylwii Kalbarczyk .

Najpierw udaliśmy się do Parku Trampolin. Uczestnicy wycieczki, po profesjonalnej rozgrzewce, pod okiem trenera oraz zapoznaniu z obowiązującym i zasadami bezpieczeństwa, mogli spożytkować nadmiar energii, korzystając z szeregu atrakcji na terenie parku. Wszyscy z radością skakali, biegali, zjeżdżali, wspinali się. Na trampolinach było zabawnie i wesoło – co malowało się na twarzach uczniów. Z pewnością, dla każdego, ta niezwykła lekcja wf -u była ciekawym doświadczeniem.

Kolejną atrakcją było ZOO. Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzaki, które znamy z fotografii i opowiadań. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Sportu i Turystyki Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uczniowie mogli bliżej poznać dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich oraz początki sportu w Polsce aż do współczesności. Mogli podziwiać m.in. portrety mistrzów, zobaczyć listy nazwisk wszystkich polskich olimpijczyków, statystyki medalowe a nawet kilka pochodni olimpijskich, jak również podziwiać tysiące eksponatów z różnych dyscyplin sportowych. Na zakończenie naszej przygody, dotarliśmy do restauracji , gdzie każdy zakupił sobie swoje ulubione smakołyki. Dzieci wróciły do Kozienic troszkę zmęczone, ale zadowolone i  bogatsze o nowe doświadczenia.