„Wiosna, wiosna, wiosna, ach, to ty ?”, czyli „Dzień Otwarty” w PSP nr 4 w Kozienicach

W czwartek 21 marca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach otworzyła drzwi przed przyszłymi uczniami klasy pierwszej
i ich Rodzicami.
Licznie zgromadzeni goście mieli okazję uczestniczenia w wiosennym pokazie mody, który otworzyła Natalia Chałdaś piosenką zespołu Skaldowie pt. „Wiosna”.
Podczas pokazu zaprezentowane były, wytworzone podczas warsztatów plastycznych, nakrycia głowy i biżuteria. Inspiracją była flora i fauna, a także zjawiska atmosferyczne na wiosnę. Nakrycia głowy i biżuteria pokazały ogromny potencjał i kreatywność, zarówno dzieci, jak i Rodziców. Projekt przygotowały nauczycielki klas 1a i 1c wraz z Rodzicami i uczniami.
Piękną choreografię do piosenki „My trzy tęcze” zaprezentowały dzieci uczęszczające do świetlicy pod kierunkiem wychowawczyni klasy 1b i wychowawcy świetlicy. Dopełnieniem tańca były kolorowe stroje i niespodzianka w postaci „deszczu” balonów.
Po części artystycznej Dyrektor szkoły Tomasz Trela zaprosił Rodziców na spotkanie, podczas którego przedstawił ofertę edukacyjną szkoły.
„Nasza placówka ma bogatą ofertę edukacyjną. Oprócz kompetentnej kadry pedagogicznej, bardzo dobrych warunków czy przyjaznej atmosfery staramy się wsłuchiwać w głosy uczniów i ich Rodziców, aby na bieżąco doskonalić pracę szkoły we wszystkich aspektach. Ponadto współpracujemy
z wieloma klubami sportowymi, m.in.: Energia Kozienice, MGKSO Hamer Kozienice, KKS Kozienice czy Czarni Radom. To, co ważne z punktu widzenia Rodzica, to fakt, że drzwi pedagoga, wychowawców i przede wszystkim dyrektora zawsze i dla każdego są otwarte.” – podsumował Dyrektor Tomasz Trela.
Przyszli pierwszoklasiści podzieleni na grupy (żabek, biedronek, wiewiórek i hipopotamów) rozpoczęli zwiedzanie szkoły. Ich przewodnikami byli uczniowie klasy 8a.
Dzieci wyruszyły w świat baśni pełen niespodzianek przygotowanych przez uczniów i nauczycieli placówki. W ramach prezentacji szkoły odbyły się zabawy edukacyjne z Jasiem i Małgosią. W scenerii bajkowego domku
z pierników przyszli pierwszoklasiści mieli okazję malować postaci z bajki, rozwiązywać proste zadania matematyczne w zakresie do 10, brać udział
w zabawach zręcznościowych. Dużą atrakcją było wspólne rozwiązywanie quizów i zgadywanek z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz śpiewanie piosenek z dziecięcych teledysków. Na koniec każdy uczestnik został poczęstowany lukrowanym piernikiem z chatki Baby Jagi.
W Krainie Smerfów dzieci pokonywały tor przeszkód złożony z kilku ścieżek sensorycznych stymulujących zmysły, wyobraźnię dotykową i wpływających na prawidłowe poznawanie świata. Uczniowie klasy IV i V przebrani za Smerfy pomagali uczestnikom w wykonywaniu zadań.
Do wspólnej zabawy zaprosiła także Myszka Mickey wraz ze swoimi przyjaciółmi: Minnie, Goofy i Pluto. Dzieci rozwiązywały quizy oraz sprawdzały swoją wiedzę dotyczącą znajomości bajek.
Na gości czekała także Królewna Śnieżka wraz z krasnoludkami. Dzieci z zachwytem śledziły losy bohaterów baśni i czynnie uczestniczyły w przedstawieniu, podczas którego towarzyszyły im niezapomniane emocje.
Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych cieszyło się malowanie twarzy, dzięki czemu, każdy choć na chwilę mógł zmienić się w ulubionego bohatera bajki. Na zakończenie „Dni Otwartych” nie zabrakło pląsów i zabaw przy muzyce, również w suchym basenie.
Zapraszamy do naszej szkoły już we wrześniu.
Czekamy na Was, jesteście dla nas ważni.