Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”.
(Jan Paweł II)
Dnia 2 września 2024 r. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie nadszedł czas na naukę, podejmowanie różnorodnych działań, kształcenie nowych umiejętności oraz zdobywanie doświadczeń.
Prowadzące: pani Sylwia Kalbarczyk i Małgorzata Sienkiewicz serdecznie przywitały całą społeczność szkolną. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Dyrektor pan Andrzej Suwała, który przywitał uczniów, rodziców i nauczycieli w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Życzył owocnej pracy, wzajemnej życzliwości, dużo radości w codziennym wykonywaniu swoich obowiązków oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
Dyrektor wręczył kwiaty pani Iwonie Bitner, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Podziękował za długoletnią pracę oraz trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Pan Andrzej Suwała złożył również podziękowania pani Dorocie Stępień za pełnienie funkcji wicedyrektora przez ostatnie 3 lata. Docenił jej trud i zaangażowanie w pracę na rzecz placówki. Następnie przedstawił nową wicedyrektor panią Magdalenę Prygiel.
Pani Małgorzata Sienkiewicz odczytała list Burmistrza Gminy Kozienice pana Mariusza Prawdy, który życzył uczniom samych sukcesów w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.
Głos zabrał również przewodniczący Rady Rodziców pan Łukasz Słyk, powitał zebranych po długiej wakacyjnej przerwie, a uczniom życzył bardzo dobrych wyników w nauce w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Maja Węgrzycka i Wiktoria Bomba powitały uczniów i nauczycieli, którzy wypoczęci i odprężeni wrócili po wakacjach, aby z nowym zapasem sił rozpocząć naukę.
Pani wicedyrektor Magdalena Prygiel przedstawiła wychowawców poszczególnych klas:
1a – Agnieszka Strzelczyk
7b – Agnieszka Cieślakowska
7c – Renata Kobylska
8a – Grażyna Kręcisz
Poza radosnymi nastrojami nie zabrakło też chwili zadumy. Z okazji 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem żołnierzy, aby uczcić pamięć walczących i poległych za wolność naszej ojczyzny.
Uroczystość uświetniły również występy artystyczne uczniów:
– recytacja wierszy okolicznościowych – Agata Jędrych i Maja Grzesik kl. VII c, Józef Rutka kl. II a;
– śpiew – Wiktoria Bomba kl. VII b.
Na zakończenie uczniowie pod opieką wychowawców rozeszli się do swoich sal.
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości:
scenariusz – Agnieszka Cieślakowska, Renata Kobylska
prowadzenie uroczystości – Małgorzata Sienkiewicz, Sylwia Kalbarczyk
dekoracja – Sylwia Bernaś, Agnieszka Klimas, Bogusława Woźniak
opiekun Samorządu Uczniowskiego – Izabela Wach-Śmietanka
nagłośnienie – Sebastian Kotlarek,
fotografia – Przemysław Nowak,
sztandar – Jacek Wochniak.