Udział uczniów w artystycznym programie profilaktyki uzależnień „Antymina”

2 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mirosławem Kolczykiem „ Kolah”. Uczniowie klas 6a, 8a i 8b uczestniczyli w artystycznym programie profilaktyki uzależnień „Antymina” .
Podczas spotkania uczniowie z zaangażowaniem wysłuchali programu artystycznego. Prowadzący uświadomił młodzieży zagrożenia, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki, w tym dopalacze oraz inne substancje psychoaktywne. Dodatkowo prowadzący duży nacisk położył na samoakceptację, asertywność, możliwość dokonywania wyborów i dbanie o swoje pasje oraz rozwój osobisty, co jest czynnikiem chroniącym przed używkami. Język, styl i autentyczność prowadzącego sprawiła, iż uczniowie z zaciekawianiem uczestniczyli w spotkaniu.
Działanie zostało sfinansowane przez Gminę Kozienice w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.