Uczniowie klas 2b i 2c zwiedzają ścieżkę edukacyjną na terenie Kozienickiej Gospodarki Komunalnej.

W piątek 21.04. 2023r. uczniowie klas 2b i 2c wraz z opiekunami p. Sylwią Bernaś, p. Elżbietą Deszczką i z p. Danielem Bacą byli z wizytą w Kozienickiej Gospodarce Komunalnej w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi.
Dzieci zdobyły wiedzę na temat gospodarki odpadami oraz prawidłowych postaw proekologicznych.
Ścieżka edukacyjna zawiera 16 elementów gier i tablic edukacyjnych, dzięki którym dzieci w czytelny i zrozumiały sposób zdobyły informacje:
• jak prawidłowo segregować odpady, by mogły być ponownie wykorzystane,
• jak zgodnie z zasadami ochrony środowiska postępować z odpadami, których powstaniu nie udało się zapobiec lub nie udało się ich wykorzystać,
• jak odpadom dać drugie życie;
• jak ograniczyć coraz większą ilość śmieci,
• jak oszczędzać energię – odpady jako cenny surowiec,
• jak świadomie kupować i ograniczać ilość wytwarzanych w gospodarstwie domowym śmieci.
Na koniec spotkania uczniowie otrzymali od pracowników pamiątkowe długopisy, smycze oraz zostali poczęstowani słodziutkimi ,, krówkami”.
Ścieżka pomoże ukształtować u dzieci nawyk segregowania odpadów komunalnych oraz wskaże możliwości ponownego ich wykorzystania.