Święto Szkoły – Dzień Patrona

18 maja 2023 r. był dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach dniem wyjątkowym – dniem poświęconym Patronowi naszej Szkoły, Świętemu Janowi Pawłowi II, którego 103. rocznicę urodzin świętowaliśmy przy współudziale zaproszonych gości.
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy w Kościele parafialnym pw. Św. Krzyża w Kozienicach, gdzie o godzinie 9 rozpoczęła się uroczysta Msza św., w której wzięła udział cała społeczność szkoły: dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, katecheci, pracownicy szkoły, zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie i ich Rodzice.
Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz Dariusz Sałek, a koncelebrował i kazanie wygłosił ks. Adam Głuszek – prefekt uczący w naszej szkole. Kapłani modlili się w intencji całej społeczności szkolnej. Liturgię Mszy św. w głównej mierze przygotowała pani katechetka Alicja Kucharska, pomagał ks. Adam Głuszek. W wygłoszonej homilii ks. Adam przedstawił życiorys św. Jana Pawła II i naukę płynącą z jego świętego życia. Mszę św. uświetnił zespół muzyczny, który tworzą uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Bożeny Jagiełło i Renaty Chmielewskiej.
Po Mszy św. zgromadziliśmy się przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie dyrekcja szkoły złożyła kwiaty, po czym udaliśmy się do szkoły na dalszą część uroczystości.
Oficjalną część spotkania w szkole poprowadził pan Dariusz Bojdziński. Zgromadzonych gości przywitał pan dyrektor Andrzej Suwała. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego nastąpiło rozstrzygnięcie VII edycji gminnego konkursu o św. Janie Pawle II „UBOGACENI – WDZIĘCZNI”, który przygotowała pani katechetka Alicja Kucharska. Następnie przy współudziale zaproszonych gości, w tym pani burmistrz Doroty Stępień, odbyła się akademia, nad której całością czuwała pani Magdalena Prygiel wraz ze swoją klasą 3a. W przedstawieniu wzięły udział również pierwszaki, doskonale przygotowane przez swoje wychowawczynie, panią Joannę Lenarczyk oraz panią Małgorzatę Sienkiewicz. Na uwagę zasługuje również udział klasy 3b, która pod okiem swojej wychowawczyni pani Agnieszki Subocz, w ciekawy sposób zaprezentowała fragment życiorysu Karola Wojtyły. Program artystyczny bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami.
Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Kogut za przygotowanie odpowiedniego wystroju na tę szczególną uroczystość. Podziękowania kierujemy również w stronę pana Sebastiana Kotlarka wraz z jego niezawodną sekcją techniczną oraz pana Przemysława Nowaka, którego piękne zdjęcia pozwalają na dłużej zachować w pamięci wyjątkowe chwile.

Więcej zdjęć na naszym fb -> tu