Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja a celem jest promowanie zabawowej formy nauczania  i uczenia się matematyki. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne „egzaminy pisemne” z tabliczki mnożenia dla uczniów kl. IV-V, a w rolę Egzaminatorów, Asystentów i Koordynatorów wcielili się uczniowie kl. VI. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, ale również zmierzyć się w szkolnej rywalizacji. Do egzaminu przystąpiło 110-ciu uczniów, 50 z nich uzyskało tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Oprócz tego uczniowie bawili się z „Grami i zabawami z tabliczką mnożenia”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom z kl. VI, którzy dołączyli do tego wydarzenia.