Spotkania z Pielęgniarką w ramach projektu edukacyjnego ,,Jestem bezpieczny na drodze ”.

W dniach 12,18,19 i 20 kwietnia 2023r. w naszej szkole przeprowadzone zostały spotkania z panią pielęgniarką Renatą Włodarczyk. Warsztaty odbyły się ramach projektu edukacyjnego ,,Jestem bezpieczny na drodze”.
Każda klasa I – III miała indywidualne spotkanie z pielęgniarką szkolną o charakterze szkoleniowym, opartym na działaniach praktycznych. Pielęgniarka pokazywała i uczyła dzieci, jak należy prawidłowo zachować się , udzielając pierwszej pomocy. Uczniowie z pomocą pielęgniarki odgrywali scenki, w których osoba np. zemdlała, zasłabła, poparzyła się, dostała krwotoku z nosa, skaleczyła się lub doznała urazu złamania. W trakcie spotkań uczniowie zapoznali się ze sposobami bandażowania ,rodzajami opatrunków. Pod czujnym okiem Pani Pielęgniarki mogli poćwiczyć opatrywanie ran, zabezpieczenie zwichnięć i złamań. Dzieci nauczyły się, jak należy zachowywać się i co robić w takich wyjątkowych sytuacjach, jak nie stracić panowania nad sobą i skutecznie udzielić komuś pomocy. Dzięki właściwej postawie i zachowaniu mogą uratować czyjeś życie i stać się małymi bohaterami. To bardzo cenne i przydatne umiejętności, które wciąż warto przypominać i utrwalać.
Koorydantorami projektu są Panie: Małgorzata Tokarczyk, Sylwia Bernaś, Agnieszka Klimas.