Prelekcja profilaktyczna dla klas I – VIII-Uzależnienia behawioralne – Zaburzenia odżywiania

5 kwietnia 2023 r. odbyła się prelekcja profilaktyczna dla klas I – VIII Uzależnienia behawioralne – Zaburzenia odżywiania, wpływ napojów energetycznych na zdrowie oraz żywienie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wykład poprowadziła dietetyk pani Anna Gałązkiewicz miał on na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak ważne jest prawidłowe odżywianie, czym są zaburzenia odżywiania oraz jakie zagrożenia wiążą się z korzystaniem z energetyków. Uczniowie dowiedzieli się jak radzić sobie ze zmęczeniem i długotrwałym wysiłkiem bez użycia “energetyków” czy innych wspomagaczy. Dzieci i młodzież została także zainspirowania do dbania o zdrowy sposób życia, kondycję i witalność.
Działanie zostało sfinansowane przez Gminę Kozienice w ramach
Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.