Poezja jest dobra na wszystko…

A zwłaszcza na świetne humory po wygranym konkursie recytatorskim. Dnia 4 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 36. Małym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w CKA. Chociaż nie liczyliśmy na wygraną, wyszliśmy z tego zwycięsko. Uczennice naszej szkoły: Maja Śmietanka kl. 2a, Matylda Kusio kl. 5b, Marysia Wróblewska kl. 8d, zakwalifikowały się do eliminacji na szczeblu powiatowym. Było poważnie, nastrojowo, ale momentami również zabawnie. Maja Śmietanka była rewelacyjna w roli „Zakochanej Żaby”, Matylda Kusio urocza i rozbrajająca w roli „Pastereczki”, a Marysia Wróblewska wzruszyła nas interpretacją utworu J. Twardowskiego „Kiedy mówisz”. Uśmiech na twarzy widzów wzbudził również piękny występ Wiktorii Bomby w utworze „Motyl” W. Chotomskiej. Piękna dykcja, ciekawa interpretacja, sugestywna mowa ciała ukazały prawdziwy kunszt recytatorski uczennic z PSP nr 4. Naszym zdaniem profesjonalne jury bardzo trafnie oceniło zwycięzców. Opiekunkami zwycięskiej drużyny były panie: A. Skiba, T. Kamionka i D. Stępień.