Jasełka 2018 „(…) krok po kroczku, Najpiękniejsze w całym roczku

Jasełka na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez uczniów naszej szkoły. W tym roku uczniowie pod opieką pani Alicji Kucharskiej przygotowali piękne widowisko o Bożym Narodzeniu.
Scenariusz przedstawienia był dość niezwykły, „bo dotyczył czasów współczesnych, choć oczywiście, jak to w jasełkach, nie zabrakło aniołów i diabełków. A wojna szła o ludzkie dusze. Na ziemi dobro zwyciężyło, choć łatwo nie było. Wszystkie głosy w jedno się zlały i chwałę na wysokości Bogu oddały.”
Szkolny zespół muzyczny pięknie „ozdobił” jasełka swoją grą na instrumentach i śpiewem. Scenografię wykonały panie: Sylwia Bernaś i Agnieszka Klimas, a nad sprawami technicznymi czuwał pan Sebastian Kotlarek.
Jasełka w wykonaniu naszych uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i podbiły serca publiczności. Kolędy zaśpiewane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły uświadomiły wszystkim, że święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych w roku. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Przedstawienie było niezwykłym przeżyciem zarówno dla nich, jak i dla nauczycieli oraz zaproszonych gości. Na zakończenie dyrektor Tomasz Trela złożył zgromadzonym świąteczne życzenia.