III miejsce w XLI eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju BRD

Nasza szkoła po raz kolejny była gospodarzem Eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a nasz zespół w składzie: Zuzanna Sygocka, Filip Kusio i Jacek Mikutel zajął III miejsce w kategorii klasy gimnazjalne, których opiekunem był Jacek Wochniak
Eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się przy współudziale Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im.Jana Pawła II w Kozienicach, Komendy Powiatowej Policji, Starostwa Powiatowego w Kozienicach oraz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Celem Turnieju było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie umiejętności praktycznych jazdy rowerem. W turnieju uczestniczyło 11 szkół podstawowych i 4 klasy gimnazjalne.
Szkoły reprezentowane były przez drużyny: szkoły podstawowe czteroosobowe i trzyosobowe drużyny – klasy gimnazjalne. Każdy uczestnik rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego i wykonywał zadanie praktyczne polegające na przejechaniu po torze przeszkód. Ponadto cała drużyna wykonywała zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Do turnieju zgłosiły się szkoły:
Szkoły Podstawowe:

3. Starszy sierżant Anna Kęska
4. Starszy sierżant Michał Figura
5. Aspirant Rafał Grabowski

ogłosiła wyniki w kategorii szkół podstawowych :

I miejsce zajęła ZSP w Gniewoszowie

II miejsce zajęła PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach

III miejsce zajęła PSP w Brzózie

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się drużyna z ZSP w Gniewoszowie

W wyniku rywalizacji drużynowej w klasyfikacji klas gimnazjalnych:

I miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gniewoszowie

II miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Głowaczowie

III miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach.

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie.
Na zakończenie turnieju z rąk Dyrektora Publicznej Szkoły nr 4 Tomasza Treli, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji komisarza Dariusza Szewca oraz Starostwa Powiatowego w Kozienicach pana Janusza Patkowskiego. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, nagrody i upominki.

Koordynatorami Turnieju byli Krzysztof Caban i Jacek Wochniak.