Festyn Rodzinny z Eneą

13 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny z Eneą. W tym dniu pogoda była deszczowa, ale nie popsuła naszych planów. Na tej niezwykłej imprezie panowała od początku do końca radosna atmosfera zabawy, ponieważ organizatorzy bardzo się postarali i zaproponowali moc atrakcji, aby wywołać promienne uśmiechy na twarzach dzieci oraz na twarzach członków ich rodzin i wszystkich uczestników. Scena oraz dmuchańce z „ Krainy Zabawy” zostały ustawione w sali gimnastycznej. Zaproszeni wystawcy: pszczelarz Witold Adamski, twórcy lokalni: Marlena i Andrzej Zielińscy, Zbigniew Kurasiewicz, Bożena Rajca, Benedykt Janaszek, Anna Glista oraz Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych usytuowani zostali na szkolnym holu. Warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, malowanie twarzy i tatuaży, „ Las w słoiku” odbyly się na pierwszym piętrze, natomiast sportowe gry i zabawy na drugim piętrze. Na zewnątrz nasi Master Szefowie z Rady Rodziców serwowali pyszne kiełbaski, Bacon Butty z Pionek częstował swoimi pysznymi bułami, również nie zabrakło waty cukrowej, pieczonych ziemniaczków i popcornu. Festyn Rodzinny z Eneą tradycyjnie otworzył pan dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach Andrzej Suwała wraz z przewodniczącym Rady Rodziców Łukaszem Słykiem, oraz nauczycielkami, które zorganizowały to przedsięwzięcie: Agnieszką Subocz, Joanną Lenarczyk oraz Aleksandrą Wieczorek. Na scenie zaprezentowały się dzieci z grup przedszkolnych z naszego przedszkola przygotowane przez swoje wychowawczynie, następnie zatańczyli uczniowie z klasy 3d pod kierunkiem pani Eweliny Kądrowskiej oraz klasa 2a pod kierunkiem pani Joanny Lenarczyk zaprezentowała „ Makarenę”. Po raz pierwszy pojawił się iluzjonista Hubert Pietras, który zainteresował dzieci magicznymi sztuczkami. Zawitały do nas również we wspaniałych strojach panie z zespołu „ Słowiczanki”, które umiliły swoim śpiewem nasz festyn. Następnie wystąpiła Kasia Chałdaś, kompozytorka muzyki i autorka tekstów, absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. W przepięknym utworze zaprezentowała się również Wiktoria Bomba, nasza utalentowana muzycznie uczennica. Wystąpiły również przygotowane przez panią Renatę Chmielewską dziewczynki z chóru szkolnego: Vanessa Iwan, Zuzia Ząbek oraz Julia Krześniak. W programie artystycznym nie mogło zabraknąć naszych absolwentów, którzy rozpoczęli karierę muzyczną: Natalii Wilczek „ Nejtli” i Oliwiera Dębińskiego uczestników „ Szansy na Sukces. Opole 2024”.
Na Festyn Rodzinny z Eneą przybyli także panowie strażacy czerwonym wozem strażackim, który można było oglądać oraz panowie policjanci, którzy zorganizowali na swoim stoisku konkurs wiedzy dotyczący bezpieczeństwa. Dużą popularnością cieszyła się loteryjka fantowa, w której każdy los wygrywał. Przepyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów rozchodziły się w błyskawicznym tempie. W przygotowanie powyższych atrakcji zaangażowało się grono pedagogiczne, dyrekcja i pracownicy obsługi. Wszystkim organizatorom należy pogratulować tak udanego przedsięwzięcia. W tym miejscu warto wymienić sponsorów: Enea Wytwarzanie, firma Lactalis Polska, Bacon Butty z Pionek, Konrad Fila oraz pozostałe prywatne osoby. Kolejny festyn już za rok! Zapraszamy serdecznie.

Więcej zdjęć na naszym profilu fb -> tu