Kolejny Festyn Zdrowia za nami !!!

31.05.2017 roku w naszym gimnazjum odbył się kolejny Festyn zdrowia. Była to bardzo udana impreza. Głównym celem imprezy było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, zdrowego stylu życia, poszerzenia wiedzy o zdrowej żywności.
Uczniowie wszystkich klas przygotowali bardzo kolorowe, pomysłowe stoiska. Prezentowali hasła o zdrowej żywności oraz rozdawali przepisy na poszczególne potrawy. Można było poczęstować się ekologicznymi potrawami m. in. chlebkiem domowego wypieku, pasztetami z selera, sokami ze świeżych warzyw i owoców, kilkoma rodzajami sałatek i ciastami. Mieli również okazję spróbować przepysznych deserów. Poszczególne stoiska oceniała Komisja w składzie: dyrektor Tomasz Trela, radny Andrzej Gogacz, Anna Janowska, Leokadia Cieślik, przedst. MSCDN Radom, Grażyna Stańczuk – pielęgniarka. Po obejrzeniu wszystkich stoisk i spróbowaniu potraw komisja wytypowała klasę 1d, 1e, 3c, 1a na zwycięzców. Klasy 2a, 3a, 3b, 3d zajęły 2 miejsce, a 3 miejsce zajęła klasa 2b, 1b, 1c, 1f. wyróżniono klasę 2c, 2e, 2d, 2f.
Na holu szkoły zorganizowano wystawę plansz o zdrowej żywności.
W realizacji Festynu Zdrowia zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Uczniowie za zajęcie poszczególnych miejsc otrzymywali dyplomy, zdrowe jogurty. sponsorem nagród był Urząd Miejski w Kozienicach, który był również współorganizatorem imprezy. Koordynatorem i pomysłodawcą była Bożenna Szumlak – nauczyciel biologii.
Prezes fundacji „Zdrowe Dziecko” zorganizował pomiar ciśnienia krwi i poziomu glukozy, które przeprowadzała pielęgniarka. Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży oraz przybyłych na Festyn Zdrowia gości.
W tym roku uczniowie mogli również uczestniczyć w grach i zabawach sportowych, które poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego na „Orliku” szkolnym. Nauczyciele przygotowali następujące konkurencje: bieg w workach, bieg z woreczkiem na głowie, przeciąganie liny, małe gry, mecz 6×6, skakanie z piłeczką. Uczniowie z radością integrowali się podczas gier i zabaw sportowych oraz edukację poprzez zabawę.
Festyn Zdrowia był wspaniałą imprezą zarówno kulinarną jak i sportową.
Dziękujemy rodzicom, babciom, dziadkom i naszym uczniom za pomoc w zorganizowaniu zdrowego poczęstunku.