GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASÓW

Laurka dla Strażników Lasów to inicjatywa, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.
W ramach ogólnopolskiej akcji „GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASÓW” uczniowie klas 4a, 4b i 4c na lekcji przyrody stworzyli laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.
Zdjęcia prac uczniów zostały wysłane do organizatorów akcji, a Ci stworzyli jedną giga laurkę ze wszystkich nadesłanych prac z całej Polski. Za zaangażowanie w działania na rzecz ochrony lasów przed pożarami w roku szkolnym 2023/2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Kozienicach otrzymała Certyfikat Strażników Lasów.
Autorzy prac plastycznych wręczyli swoje laurki osobiście strażakom w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach w dniu ich święta.
Wspólnymi siłami chcemy propagować modę na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka.
Dzięki takim działaniom wspólnie będziemy DBAĆ O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!