XVI Otwarte Mistrzostwa Sudoku w I LO w Kozienicach

24.05. 2024r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Sudoku, w których uczestniczyli uczniowie z 10 szkół gminy Kozienice.
Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Dawid Strzelczyk kl. VIIa, Apolonia Kopyt kl. VIc, Zofia Konrad kl. IV c oraz Nikita Mohzar kl. IIId.
Ta japońska gra cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży, co widać było po liczbie osób, które zdecydowały się z nią zmierzyć. Oprócz klasycznego sudoku uczestnicy rozwiązywali też inne jego warianty, co urozmaiciło grę. Na sali panowało skupienie i widać było, że rozwiązywanie diagramów „wciągało” każdego, kto dostał do ręki kartkę z zadaniami.
Zwycięzcą w kategorii wiekowej kl. V- VII okazał się uczeń naszej szkoły : Dawid Strzelczyk.
Ponadto w konkursie drużynowym, drużyna z PSP4 w Kozienicach zajęła I miejsce.
Uczniowie przygotowywali się do turnieju pod okiem p. Katarzyny Król.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych owocnych zmagań z Sudoku.