Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w ramach projektu edukacyjnego ,,Jestem bezpieczny na drodze”.

W dniach 21 i 27 kwietnia 2023r w naszej szkole przeprowadzone zostały spotkania z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w ramach projektu edukacyjnego ,, Jestem bezpieczny na drodze”.
Na spotkanie przybyli: str. strażak Michał Kowalczyk oraz mł. kpt. Emil Wilk
Każda klasa I – III miała swoje indywidualne spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej. Celem spotkań było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawania pożarom – w szkole, w domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą się znajdować dzieci. W trakcie spotkania strażacy przypomnieli uczniom o sposobie prawidłowego alarmowania Straży Pożarnej oraz utrwalili znajomość numeru alarmowego. Strażacy przynieśli ze sobą między innymi sprzęt ochrony osobistej, a także elementy stroju, które uczniowie mogli przymierzać. Okazało się, że praca strażaka nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi, prowadzi również wiele innych działań na rzecz społeczeństwa, dbając o bezpieczeństwo. Interwencje te często są bardzo niebezpieczne i wymagają niezwykłej odwagi.
Dzięki spotkaniom z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu.
Dziękujemy serdecznie pracownikom Państwowej Straży Pożarnej za zaangażowanie się w nasz projekt.
Koordynatorem projektu są: p. Małgorzata Tokarczyk, p. Sylwia Bernaś i p. Agnieszka Klimas.