Ewangelia na krańcach świata- spotkanie z ojcem Sebastianem Piaskiem, misjonarzem w Gabonie

29.03.2023 r. gościliśmy w naszej szkole na lekcji religii w klasach IVa, Vb, Vc i VIIIa absolwenta naszej szkoły ojca Sebastiana Piaska, który jest misjonarzem w Afryce, w Gabonie. Brat Sebastian opowiadał nam o codziennej pracy misyjnej, o tym jak wygląda życie, zwłaszcza dzieci w tym dalekim afrykańskim kraju. Wszystko ilustrował niesamowitymi zdjęciami.
Uczniowie podczas spotkania z zainteresowaniem słuchali opowieści misjonarza o problemach, z jakimi muszą się zmagać ludzie mieszkający w Gabonie. Dzieci były zainteresowane tym, jak wygląda szkoła, gdzie ludzie mieszkają, co jedzą, czy mają telefony komórkowe? Były bardzo zdziwione, słysząc, że uczniowie w afrykańskiej szkole mają kilka podręczników, a jedna klasa liczy około 60 uczniów. Dzieci poprosiły misjonarza, aby powiedział modlitwę „Ojcze nasz” w języku francuskim, który jest językiem urzędowym w tym kraju.
Spotkanie pozwoliło uświadomić uczniom, że mamy za co dziękować naszym rodzicom, wychowawcom, nauczycielom oraz całej społeczności lokalnej, że mamy możliwość nauki, że mamy miejsce, gdzie możemy to czynić i nie musimy się martwić o to, czy mamy co jeść.
Dla wszystkich była to bardzo interesująca i niezwykła lekcja nie tylko religii, geografii, kultury, ale przede wszystkim człowieczeństwa, za co ojcu Sebastianowi serdecznie dziękujemy!
Dziękując ojcu Sebastianowi za spotkanie i czas, który nam poświęcił, życzyliśmy wytrwałości, odwagi i obfitych owoców w pełnionej posłudze misyjnej, a także sił, radości Bożej i zdrowia.