Tak, to ślubowania czas…

We wtorek 25 października nasi najmłodsi uczniowie przeżyli swoją pierwszą wielką uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 wystąpieniem Dyrektora szkoły – Pana Andrzeja Suwały, który powitał przybyłych gości:   wiceburmistrza Gminy Kozienice – Pana Mirosława Pułkowskiego, przewodniczącego Rady Rodziców – Pana Łukasza Słyka , wychowawców klas pierwszych – Panią Joannę Lenarczyk,  Panią Małgorzatę Sienkiewicz oraz wszystkich zebranych. Następnie skierował gorące słowa do pierwszoklasistów, życząc aby odkrywali nowe możliwości, zainteresowania, szukali prawdy, odnajdywali własne ścieżki i nie zgubili tego, co najistotniejsze dla bycia dobrym, odpowiedzialnym uczniem. Wiceburmistrz, Pan Mirosław Pułkowski życzył pierwszoklasistom , aby obietnica dzisiaj  złożona dała przepustkę do kolejnego etapu ku dorosłości, w towarzystwie słów Patrona szkoły – Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z  innymi”. Następnie przewodniczący Rady Rodziców, Pan Łukasz Słyk podziękował dyrekcji i wychowawcom za aktywną współpracę, życząc pierwszakom sukcesów i samych wspaniałych dni w murach szkoły.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja talentów recytatorskich, wokalnych i tanecznych w wystąpieniu naszych pierwszoklasistów. Odświętnie ubrani i w podniosłych nastrojach dzielnie zaliczali stawiane przed nimi zadania, brawom nie był końca.

Po zakończeniu części artystycznej, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Dopełniając aktu ślubowania Pan Dyrektor symbolicznie dotykał ramion uczniów ogromnym ołówkiem niczym czarodziejską różdżką. Słodkie upominki od Pana Burmistrza oraz Rodziców, a także wspólne pamiątkowe zdjęcia były miłym akcentem kończącym uroczystość. Naszych najmłodszych jeszcze raz serdecznie witamy w szkolnej braci i z całego serca życzymy im wielu sukcesów edukacyjnych, otwartości i ciekawości w poznawaniu otaczającego świata oraz niesłabnącego zapału do pracy i nauki.