Premiera teatralna w przedszkolu

W piątek 01.10 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych miały przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Niesforne Księżniczki ” wystawiany przez aktorów z Lublina.

Tytułowe bohaterki, w które wcielały się dziewczynki z grup przedszkolnych, co noc wymykały się ze swoich pokojów i w tajemniczych okolicznościach brudziły nowe pantofelki. Zrozpaczony Król Ojciec,nie mogąc wykonać porannej gimnastyki ze swymi córkami (na szczęście miał do dyspozycji całą rzeszę bardzo chętnych i zainteresowanych przedszkolaków), postanowił rozpocząć śledztwo. Po wielu perypetiach i zatrudnieniu dzielnego żołnierza (w tej roli m.in. Jaś z grupy Motylków) okazało się, że Niesforne księżniczki wymykały się nocą na bal do książąt Medyceuszy (w ich rolach przedszkolni chłopcy).

Uspokojony Król Ojciec wyraził zgodę na ślub swych córek….ale w dalekiej przyszłości, gdy wszyscy już dorosną.

Przedszkolaki bawiły się doskonale, humory dopisywały i nie było ani krztyny nudy. Dzięki angażowaniu dzieci w przebieg spektaklu, włączanie ich do fabuły, aktorzy z Lublina potrafili nie tylko rozbawić i wzruszyć, lecz także utrzymać dziecięcą uwagę przez pełne 45 minut. To niebywałe osiągnięcie! Bardzo dziękujemy i czekamy na więcej. Do zobaczenia niebawem.