Rozstrzygnięcie konkursu „Łowcy baterii”

24 kwietnia 2018r. w naszym gimnazjum odbyło się podsumowanie konkursu ” Łowcy baterii”. Już po raz 13 jesteśmy koordynatorami tej szczytnej akcji, która ma na celu wyrabianie poczucia odpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska, jak również zwrócenia uwagi na negatywne oddziaływanie baterii trafiających na wysypisko. Wszyscy przystępujący do konkursu podejmują trud ratowania naszej planety- Ziemi. Poprzez praktyczne działania- segregację odpadów niebezpiecznych włączają się w ochronę środowiska lokalnego. W tym roku do konkursu przystąpiło 10 placówek z terenu gminy. Zebrano łącznie 1160 kg baterii. Uczniom naszej placówki udało się zgromadzić 267 kg baterii. Dzięki wspaniałej postawie wychowawców świadome nawyki kształtowane są już wśród najmłodszych. Oczywiście wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania i dyplomy od pana dyrektora Tomasza Treli za udział w tak wspaniałej akcji.Opiekunami konkursu były: Iwona Bitner, Bożenna Szumlak, Urszula Szerszeń, Sebastian Kotlarek, Agata Styczyńska.